Galeria Olimpia Bełchatów

Nowości i wydarzenia

31. Finał WOŚP w Galerii Olimpia

Nie 29.01 - Nie 29.01

Zapraszamy do wspólnej zabawy na małej scenie w Galerii Olimpia podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2023r..

Serdecznie zapraszamy do licytowania przedmiotów przekazanych na licytację od osób chcących wesprzeć WOŚP w Galerii Olimpia. Czekają na Was występy, animacje i inne atrakcje. Szczegóły i scenariusz wydarzenia znajdziecie na grafice poniżej.

Całkowity dochód z licytacji zostanie przeznaczony na wsparcie 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2023r.
 
Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. 

Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów.

Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia - optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami. Więcej przeczytasz tu: www.wosp.org.pl

Gorąco zapraszamy do udziału w akcji, bo pomaganie jest fajne!

 

Powrót
Oceń nas