Nowości i wydarzenia

Rejestracja DKMS w Galerii Olimpia

Sob 11.09 - Sob 11.09

W najbliższą sobotę 11 września przyjdź i zarejestruj się jako potencjalnych Dawca szpiku na terenie Galerii Olimpia. Akcja o nazwie „Dzień Dawcy Szpiku w Galerii Olimpia” planowana jest na dzień 11.09.2021 r w godzinach 10:00 – 18:00.

 

Podczas naszej akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w naszej bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. W trakcie akcji rejestracji Wolontariusz rozda chętnym, którzy chcą wziąć udział w akcji, materiały rejestracyjne oraz odbierze je od tych osób po dokonaniu przez nie rejestracji z zachowaniem tych samych reguł ostrożności. Jednocześnie Wolontariusz zobowiązany jest do zachowania wszelkich reguł ostrożności obowiązujących na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej wprowadzonych przez odpowiednie organy w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się COVID 19, w tym w szczególności: korzystania z maseczek, rękawiczek lub płynu dezynfekującego przy każdorazowym kontakcie z osobą, której przekazuje lub od której odbiera materiały rejestracyjne.

 

To nic nie boli! Pobranie szpiku nie ma nic wspólnego z kręgosłupem. Aby się zarejestrować jako dawca, wystarczy wypełnić formularz oraz pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka. Całość zajmie ok. 10 minut.

 

Fundacja DKMS zarejestrowana została 28 listopada 2008 roku jako niezależna organizacja typu non-profit, a swoją działalność rozpoczęła 25 lutego 2009 roku. Do dzisiaj udało się nam zarejestrować i przebadać ponad 1 770 000 (luty 2021) potencjalnych Dawców. Ponad 8 700 osób (luty 2021) oddało już swoje komórki macierzyste ratując życie tym, którzy potrzebują tego najbardziej.

 

Zapraszamy!


Powrót
Oceń nas